sty 16, 2020

Ruszyła rekrutacja do wrocławskiego Mieszkania Opieki Wytchnieniowej

We Wrocławiu ruszyła rekrutacja do Mieszkania Opieki Wytchnieniowej Fundacji "Potrafię Pomóc". Pierwsi goście zamieszkają w nim 27 stycznia, chętni przyjmowani będą do połowy grudnia 2020 roku.

Fundacji "Potrafię Pomóc" wygrała konkurs na realizację zadania "Opieka wytchnieniowa w Gminie Wrocław". Wyremontowane i wyposażone przez Fundację mieszkanie z pokojami wytchnień mieści się we Wrocławiu, przy ulicy Horbaczewskiego 24. 

Mieszkanie z pokojami wytchnień przeznaczone jest dla osób z niepełnosprawnościami, którymi przez tydzień lub dwa tygodnie, bezpłatnie opiekuje się zespół specjalistów. W tym czasie stały opiekun - rodzic czy krewny - może zająć się swoimi najważniejszymi sprawami albo po prostu odpocząć.

W tym roku, w szczególnych przypadkach, kadra Mieszkania Opieki Wytchnieniowej będzie mogła także zająć się osobami, które nie posiadają orzeczenia o niepełnosprawności, jednak - ze względu na stan zdrowia - potrzebują wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Podstawą przyjęcia będzie dokument poświadczający stan zdrowia oraz wywiad przeprowadzony przez przedstawiciela Fundacji.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl


konferencja
Raport
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2020 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności