paź 8, 2019

Pilotaż teleopieki nad seniorami w Radomiu

8 października 100 seniorów z Radomia odebrało specjalne opaski, dzięki którym będą mieli zapewnioną całodobową teleopiekę medyczną. Pilotażowy program potrwa do końca 2020 roku. Projekt skierowany jest do osób starszych wymagających wsparcia, których stan zdrowia wiąże się z zagrożeniem życia, zdrowia lub bezpieczeństwa.

- To kolejny element naszej polityki senioralnej, w ramach której staramy się tworzyć warunki do aktywności, ale też dbać o bezpieczeństwo i zdrowie osób starszych - wskazywał prezydent Radomia Radosław Witkowski, przekazując opaski uczestnikom pilotażu.

Specjalne opaski monitorujące stan zdrowia zakłada się na nadgarstek. Przez całą dobę urządzenie mierzy podstawowe parametry życiowe użytkownika i przesyła je do centrum teleopieki; w razie konieczności wzywana jest pomoc medyczna. Opaska monitorująca stan zdrowia wyposażona jest w przycisk SOS oraz dodatkowe funkcje, m.in. detektor upadku i lokalizator GPS.

Program jest skierowany do osób mieszkających na terenie Radomia, które ukończyły 65 lat. Pierwszeństwo w dostępie do opasek miały osoby samotne, posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, niesamodzielne.

Projekt "Teleopieka dla seniorów na terenie miasta Radomia" będzie realizowany do końca 2020 roku Następnie miasto podejmie decyzję, czy będzie kontynuowany.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl


konferencja
Raport
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2020 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności