lis 16, 2023

Izabela Leszczyna nowym ministrem zdrowia? "Taka propozycja padła i była rozważana"

Najpoważniejszą kandydaturą na stanowisko ministra zdrowia jest obecnie Izabela Leszczyna, posłanka Koalicji Obywatelskiej. Propozycję objęcia teki szefa Ministerstwa Zdrowia miała otrzymać kilka dni temu. - Posłanka jest kandydatką na stanowisko ministra zdrowia - potwierdza polityk znający kulisy rozmów koalicyjnych.

Izabela Leszczyna nową minister zdrowia w rządzie Donalda Tuska? To nazwisko w kontekście obsady resortu zdrowia po raz pierwszy oficjalnie padło 15 listopada.

- Posłanka jest kandydatką na stanowisko ministra zdrowia. Taka propozycja padła w minionym tygodniu i wiem, że Izabela Leszczyna ją rozważała. Propozycję udało się dotąd utrzymać w tajemnicy - potwierdza 16 listopada w rozmowie z Rynkiem Zdrowia polityk znający kulisy rozmów koalicyjnych.

Wcześniej na giełdzie kandydatów na fotel nowego ministra zdrowia wymieniano m.in. Bartosza Arłukowicza, który już był nim w rządzie Platformy Obywatelskiej. W programie "Rozmowy Piaseckiego" w TVN24 na sugestię prowadzącego, że tekę ministra zdrowia miałaby otrzymać Izabela Leszczyna, odparł: - Iza jest bardzo miłą osobą, bardzo ją lubię. Często ze sobą dyskutujemy.

Nie odpowiedział jednak wprost na pytanie o jej kandydaturę na ministra zdrowia. - Pytanie o rząd jest pytaniem przedwczesnym - stwierdził.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl


Solidarni z Ukraina
raport deinstytucjonalizacja
raport opieka długoterminowa
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas