lis 14, 2023

Nagła dymisja szefa AOTMiT. Opozycja węszy spisek. Miłkowski ucina spekulacje, Martyniak: fake news

Nagła dymisja prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji wywołała falę spekulacji. Ministerstwo Zdrowia poza ogólnym komunikatem nie ujawniło, dlaczego Roman Topór-Mądry stracił stanowisko. Nowa większość w Sejmie podejrzewa spisek i upomina byłego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, żeby nie startował. W kontekście dymisji i przejęcia stołka w agencji mowa jest także o dwóch wiceministrach: Macieju Miłkowskim i Marcinie Martyniaku. Obaj ucinają spekulacje.

Poniedziałek 13 listopada okazał się pechowy dla szefa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, Romana Topór-Mądrego.

Wieczorem pojawiła informacja o jego dymisji, potwierdzona przez rzeczniczkę Ministerstwa Zdrowia Iwonę Kanię, którą zapytał o to Rynek Zdrowia. Od razu też zaczęły się spekulacje, dlaczego? Jedyna dotychczasowa oficjalna wzmianka o przyczynie zmian to "weryfikacja działań AOTMiT".

Jeszcze tego samego dnia, w którym nastąpiła dymisja, został ogłoszony nowy konkurs na prezesa agencji. Termin składania wniosków to 23 listopada br. Dymisja szefa AOTMiT wywołała falę komentarzy i spekulacji. Cała sytuacja postawiła na nogi przedstawicieli nowej większości w Sejmie.

Pojawiły się już informacje, że ta zmiana jest szykowaniem stanowiska dla byłego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego lub wiceministra zdrowia Marcina Martyniaka.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl


Solidarni z Ukraina
raport deinstytucjonalizacja
raport opieka długoterminowa
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas