cze 22, 2022

Izba POLMED postuluje zwiększenie dofinansowania na aparaty słuchowe

Izba POLMED postuluje, aby dofinansowanie dla aparatów słuchowych zostało zwiększone dwukrotnie - z 1000 do 2000 zł. Wraz z rozwojem technologicznym aparaty słuchowe są coraz mniejsze i doskonalsze. Niestety, także coraz droższe a dopłaty do aparatów jako wyrobu medycznego nie zmieniły się od ośmiu lat.

Polskie społeczeństwo jest jednym z najszybciej starzejących się w Europie. Problemy ze słuchem coraz częściej występują jednak nie tylko u seniorów, ale również u wielu osób młodszych. Szacuje się, że blisko co piąty Polak może mieć problemy ze słuchem, z czego blisko 60% z nich powinna nosić aparaty słuchowe.

W ostatnich latach technologia aparatów słuchowych, podobnie jak innych urządzeń elektronicznych, bardzo się rozwinęła. Wraz z tym postępem technologicznym wzrosły jednak ceny urządzeń. 

Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów Izba POLMED podjęła dialog z Ministerstwem Zdrowia mający na celu podwyższenie limitu finansowania aparatów słuchowych na przewodnictwo powietrzne, zwłaszcza tych dedykowanych osobom dorosłym. W naszej ocenie roczna dopłata ze strony pacjentów na poziomie pół miliarda złotych pokazuje w sposób bezdyskusyjny, że finansowanie dla tej kategorii wyrobów medycznych musi zostać istotnie zwiększone, dlatego postulujemy o dwukrotne zwiększenie limitu z 1000 do 2000 PLN - mówi Arkadiusz Grądkowski, prezes Izby. 

Szczegóły: www.rynekzdrowia.pl


konferencja 2022
Solidarni z Ukraina
raport deinstytucjonalizacja
raport opieka długoterminowa
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2022 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności