wrz 14, 2021

Opiekunowie medyczni także protestują

W proteście medyków, który odbył się 11 września, udział wzięli również opiekunowie medyczni. - Nasze uczestnictwo w sobotnim proteście medyków wynika z przekonania, że system ochrony zdrowia wymaga gruntownej przemiany, a nie tylko "kroplówki", która pomoże przetrwać do kolejnych wyborów. Popieramy postulaty zgłaszane przez komitet protestacyjny. Uważamy, że w tym momencie wszystkie zawody medyczne powinny mówić o istniejących problemach jednym głosem - mówi Bartosz Mikołajczyk, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Opiekunów Medycznych (OSOM).

Postulaty opiekunów medycznych

Jednym z postulatów środowiska opiekunów medycznych jest konieczność ustalenia norm zatrudnienia personelu medycznego, gdyż liczba zatrudnionych musi być odpowiednia aby zapewnić pacjentom bezpieczeństwo.

Prezes OSOM podkreślał ponadto, że zgadza się ze środowiskiem pielęgniarskim w kwestii zróżnicowania zarobków, gdyż zachęca to do podnoszenia kwalifikacji.

Opiekunowie medyczni liczą, że udział w proteście pozwoli w końcu ukazać społeczeństwu, że opiekunowie medyczni również nalezą do personelu medycznego. Do tej pory był z tym duży problem a sami opiekunowie często traktowani byli jako zawód niemedyczny co rzutowało na ich wynagrodzenie czy dodatkowe środki za pracę w godzinach nocnych, niedziele i święta. Dlatego też tak ważne jest wprowadzenie ustawy o opiekunie medycznym, gdyż w końcu przepisy jednoznacznie regulowałyby te kwestie.

Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem: www.rynekzdrowia.pl


konferencja
konferencja
Raport
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2021 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności