kwi 15, 2021

Eksperci w sprawie linii komórkowych wykorzystywanych w szczepionkach przeciw COVID-19

- Wskazywanie, że jedne szczepionki są mniej moralne od innych, to budowanie ogólnej do nich niechęci. Zaszczepienie - jakąkolwiek szczepionką przeciw COVID-19 - jest najlepszym świadectwem troski o bliźniego, również o dzieci nienarodzone - twierdzą eksperci zrzeszeni w ramach inicjatywy Nauka Przeciw Pandemii.

Eksperci z inicjatywy Nauka Przeciw Pandemii przedstawili stanowisko dotyczące wykorzystania komórek linii zarodkowych/embrionalnych w szczepionkach przeciw COVID-19: - Szczepienia przeciw COVID-19 ratują życie. Wskazywanie, że jedne szczepionki są mniej moralne od innych, to budowanie ogólnej do nich niechęci. A powinna przyświecać nam troska o każdego bliźniego. Zaszczepienie - jakąkolwiek szczepionką przeciw COVID-19 - jest najlepszym świadectwem tej troski, również o dzieci nienarodzone. COVID-19 jest bardzo niebezpieczny, także dla kobiet w ciąży. Eksperci podkreślili również, że przy produkcji szczepionki przeciw COVID-19 w oparciu o technologię wektorową nie ucierpiała żadna istota ludzka.

Poinformowano także, że firmy AstraZeneca i Johnson & Johnson wykorzystują do produkcji swoich szczepionek wektorowych przeciw COVID-19 zmodyfikowane genetycznie linie komórkowe, co umożliwia namnażanie wektora wirusowego, który jest głównym składnikiem tych szczepionek.

Źródło: www.naukaprzeciwpandemii.pl


konferencja
Raport
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2021 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności