lut 23, 2021

Od marca organizacje mogą korzystać z Poradni Praw Pacjenta

Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej zaprasza organizacje działające w obszarze ochrony zdrowia do korzystania z Poradni Praw Pacjenta, w której eksperci udzielać będą bezpłatnych porad z zakresu praw pacjenta, konsultacji publicznych, spraw administracyjnych. Poradnia będzie działać od marca 2021 roku, w ramach projektu "Sieć dla zdrowia".

Pytania można kierować na adres: poradnia@prawapacjenta.eu.

Istnieje także możliwość skorzystania z porady telefonicznej po wcześniejszym umówieniu się pod numerem telefonu: 22 628 08 63, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16.00.

Do Poradni Praw Pacjenta organizacje mogą przesyłać wszelkie swoje pytania dotyczące praw pacjenta lub działania systemu ochrony zdrowia oraz zgłaszane przez ich członków i osoby z otoczenia organizacji.

Eksperci Poradni sprawdzą projekty poprawek, które organizacja chciałaby zgłosić w konsultacjach społecznych oraz pomogą w sformułowaniu treści pism urzędowych.

Porad udzielać będą:

  • dr hab. Dorota Karkowska, ekspert w dziedzinie praw pacjenta, radca prawny w Kancelarii Karkowska Orzechowska Kancelaria Radców Prawnych
  • r. pr. Beata Esterowicz-Orzechowska z Kancelarii Karkowska Orzechowska Kancelaria Radców Prawnych.

Źródło: Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej


konferencja
Raport
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2021 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności