paź 7, 2019

Bezpłatne szczepienia dla seniorów w Poznaniu i powiecie poznańskim

7 października startuje akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla mieszkańców Poznania i powiatu poznańskiego. Będzie mogło z nich skorzystać ponad 7 tys. seniorów. Akcja prowadzona w powiecie poznańskim skierowana jest do osób, które ukończyły 65 rok życia. W Poznaniu z bezpłatnych szczepień będzie mogło ponad 5 tys. seniorów w wieku 60 lat i starszych, którzy są czasowo lub na stałe zameldowane w Poznaniu i tutaj rozliczają swój podatek.

W poprzednich pięciu edycjach z akcji prowadzonej w powiecie poznańskim skorzystało prawie 13 tysięcy osób, a łączny koszt to ponad 600 tys. zł. Szczepienia w całości finansowane są ze środków powiatu, poprzedzane są kwalifikującym badaniem lekarskim.

Wymagane jest również podpisanie świadomej zgody na udział w programie i zaszczepienie oraz kwalifikacja lekarska. Darmowa profilaktyka przeciw grypie czeka na około 5,1 tysięcy poznaniaków i poznanianek.

W latach 2015-2018 w ramach miejskich programów zwalczania grypy zaszczepionych zostało ponad 40 tys. osób. Do tej grupy w większości należeli poznaniacy i poznanianki powyżej 60 roku życia.

Nowy program profilaktyki zachorowań na grypę obejmujący lata 2019-2023 zakłada, że szczepienia przeciwko tej chorobie będą finansowane z budżetu Poznania przez kolejne 5 lat. Koszt programu został wyceniony na 1,5 mln zł. 

Źródło: www.rynekzdrowia.pl


konferencja
Raport
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2020 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności