sty 15, 2020

NFZ o lekach dla pacjentów 75 plus

Narodowy Fundusz Zdrowaia zapewnia, że zabezpieczył pieniądze na darmowe leki dla osób powyżej 75 lat. Środki w wysokości około 800 mln zł pochodzić mają z funduszu zapasowego NFZ.

NFZ w ten sposób odpowiedział na wyrażone obawy przewodniczącej senackiej Komisji Zdrowia Beaty Małeckiej-Libery (KO). Poinformowała ona, że biorąc pod uwagę złą sytuację w ochronie zdrowia, przesunięcie projektem ustawy okołobudżetowej pieniędzy z budżetu państwa do NFZ może oznaczać w rzeczywistości, że nie będzie wystarczających funduszy, aby refundować leki dla tej grupy społecznej.

- Chcemy uspokoić pacjentów, zwłaszcza tych, którzy korzystają z programu "Leki 75 plus". Nie ma żadnego powodu do niepokoju. Środki są zabezpieczone w funduszu zapasowym - fundusz został zasilony środkami w ustawie okołobudżetowej na 2,7 mld zł, z czego ok. 800 mln zł przeznaczone jest na leki 75 plus. To o ponad 100 milionów zł więcej niż w roku ubiegłym - powiedziała PAP rzeczniczka Narodowego Funduszu Zdrowia Sylwia Wądrzyk.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl


konferencja
Raport
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2020 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności