lut 11, 2019

Technologiczne zajęcia dla seniorów w Szczecinie

Nowoczesne technologie w codziennym życiu, czy bezpieczeństwo w sieci - to niektóre z zagadnień, jakie od lutego będą poruszane na zajęciach dla osób po 60. roku życia na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.

- Chcielibyśmy pokazać seniorom "technologiczne podejście do życia", a więc to, jak bardzo technologie są istotne na co dzień - powiedziała koordynatorka projektu Kinga Wełyczko z Biura Promocji Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Dodała, że program zajęć został tak ułożony, aby był "przyjazny dla osób starszych".

- Wykładowcy będą się skupiać na nowinkach technologicznych, ale będą to tematy z życia wzięte: dotyczące energii elektrycznej w gospodarstwie domowym (a także jej oszczędzania), związane z bezpieczeństwem w internecie, ale też odpowiedniego przechowywania żywności w lodówce czy wykorzystania nanotechnologii w życiu codziennym - wyjaśniła.

W projekcie "Trzeci Wiek Technologicznie" ma wziąć udział ponad tysiąc seniorów. Będzie realizowany przez 3 lata - do końca 2021 roku, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja i Rozwój. 

Źródło: www.rynekseniora.pl


Kwota zebrana: 21 680
Cel: 123 000
Partnerzy kampanii: ZOL, ZPO, DPS,
pielęgniarska opieka długoterminowa,
samorząd lokalny, inne podmioty
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2019 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności