lut 16, 2020

W starachowickim szpitalu rusza ZOL

17 lutego 2020 roku swoją działalność rozpoczyna Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Placówka podpisała kontakt z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie realizowania świadczeń pielęgnacyjno-opiekuńczych.

- Od lat widziałem potrzebę, aby w Starachowicach i powiecie starachowickim powstał tego typu ośrodek, dlatego, że nasz powiat do tej pory nie posiadał ani jednego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Chciałem pogratulować Panu Staroście, Panu Dyrektorowi, Zarządowi Powiatu, tego że wreszcie udało się doprowadzić do powstania w starachowickim szpitalu Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Gratuluję również kadrze tego Zakładu, dlatego że sposób przygotowania do przyjęcia pierwszych pacjentów spełnia najwyższe standardy - powiedział Marek Materek, Prezydent Starachowic.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy liczy 20 łóżek i jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W Zakładzie pracuje wykwalifikowany personel pielęgniarski, opiekunki medyczne, fizjoterapeuci, terapeuta zajęciowy oraz psycholog i logopeda. Na terenie Zakładu funkcjonują gabinety: rehabilitacyjny, psychoterapii i terapii zajęciowej oraz sala dziennego pobytu.

Do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego kwalifikowane są osoby po zakończonym procesie leczenia, w pełni zdiagnozowane i niewymagające dalszej hospitalizacji, których stan zdrowia nie pozwala na samodzielne funkcjonowanie. Pobyt w ZOL jest częściowo odpłatny.

Źródło: www.starachowice.eu


konferencja
Raport
Dołącz do Koalicji
Jeśli jesteś za budową w Polsce nowoczesnego systemu wsparcia osób niesamodzielnych, przyłącz się.
Dołącz do nas
KOALICJA na Pomoc niesamodzielnym
© 2013 - 2020 Koalicja Na pomoc niesamodzielnym    |    Polityka prywatności